moharam
logo-samandehi

چرا باید از سیستم ویپ استفاده کنیم؟

Mankan

چرا باید از سیستم ویپ استفاده کنیم؟

خرید سرویس voip

 امروز قصد داریم تلفن اینترنتی یا سرویس ویپ را به صورت خلاصه معرفی کنیم

ویپ

برای این کار نیاز به یک خط تلفن اینترنتی ویک مشاور دارید تا به بهترین حالت ممکن سرویس ویپ را پیاده سازی کنید

تماس های تلفنی به صورت فراگیر شده اند و می توان گفت اکثرا ارتباطات مهم از طریق فرآیندهای تماس صوتی برقرار میشود و دارای اهمیت بالایی است. سیستم ویپ (VOIP) یک از روش های نوین انتقال تماس است که می توان از آن به عنوان روشی کم هزینه و به صرفه نیز یاد کرد.

در واقع سیستم ویپ، سیستم انتقال صدا روی بستر شبکه می باشد، که امکان برقراری تماس را بر روی بستر شبکه IP برای همه با استفاده از اینترنت فراهم می کند.

در واقع شما در این سیستم یک خط تلفن اینترنتی خواهید داشت که با استفاده از آن می توانید به برقراری تماس با دیگر افرادی که در این بستر قرار می گیرند بپردازید. هزینه های کم، مزایای بسیار بالا و امکانات عالی از ویژگی های این سیستم می باشد.

البته پشتیبانی ویپ نیز احتیاج به تخصص دارد چون بحثی است که با استفاده از فضای اینترنت صورت می گیرد و باید متخصصینی باشند تا بلافاصله بعد از قطعی سرویس یا ایجاد خرابی، به سرعت به تعمیر و حل مشکل آن بپردازند.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی بسیاری از کارها و امورات افراد به وسیله اینترنت انجام می شود. بستری که درست تا ۳۰ سال پیش هم به صورت فراگیر وجود نداشت و همه فعالیت ها به صورت آنالوگ صورت می پذیرفت که برخی از آنها هنوز هم ادامه دارد.

در واقع سیستم ویپ که ارائه شد توانست جایگزینی مناسب برای تماس های آنالوگ باشد که با استفاده از سیم هایی که به شبکه مخابرات متصل هستند، برقراری تماس ایجاد می شود. شبکه های اجتماعی و سامانه های پیامکی هم برای جایگزینی نامه های پستی ایجاد شدند که با اینترنت فعال هستند.

سیستم ویپ

سیستم ویپ

همزمان با ورود کامپیوتر های شخصی ، به تدریج فضایی ایجاد شد که در ابتدا از اتصال چند کابل به یک کامپیوتر مادر و شبکه کردن چند رایانه با یک سیستم تشکیل می شد. به تدریج این کامپپیوتر مادر جای خود را به سرور های میزبانی دادند که فضای اینترنت را روی خود پیاده سازی کرده بودند.

جوان تل یکی از سیستم های ارائه دهنده ویپ و تماس اینترنتی است که با امکانات فراوان به شما بستری می دهد تا بتوانید تماس هایی از جنس دیجیتال برقرار کنید. پشتیبانی آن ۲۴ ساعته است و شما نیازی نیست نگران این موضوع باشید.

امکانات و مزایای سیستم ویپ و چگونگی عملکرد آن

همانطور که در بند قبل هم گریزی به آن داشتیم، سیستم انتقال صدا به صورت انالوگ صورت می گرد چون صدای انسان آنالوگ می باشد. ولی سیستم اینترنت با داده هایی از جنس دیجیتال و دیتا کار می کند. به نظر شما چگونه می توانند صدای آنالوگ را برای سیستم ویپ به دیتا تبدیل کنند؟

ابتدا صدای انسان دریافت می شود، سپس تبدیل به کدک می شود. کدک در واقع بسته ای برای شناسایی و تجزیه کدهای صوت آنالوگ می باشد. سپس فشرده سازی یا کمپرس می شود . در مرحله بعدی بسته بندی شده و به شبکه ارسال می گردد.

در سیستم ویپ باید دوباره صدا به آنالوگ تبدیل شود تا صدا به طرف مقابل برسد. بنابر این در عملیاتی برعکس دوباره دیتا به صدای آنالوگ تبدیل می گردد به این صورت که ابتدا از شبکه برای خروج از فشرده سازی ارسال می گردد. سپس کدک ها به صدای آنالوگ تبدیل شده و انتقال صدا صورت می گیرد.

مزایای استفاده از سیستم ویپ جوان تل

با خرید سرویس VOIP جوان تل علاوه بر اینکه دارای یک خط تلفن اینترنتی اختصاصی هستید، دارای مزایایی هم خواهید بود که عبارتند از :

  • بدون نیاز به سیم کشی

این سیستم همانطور که گفتیم بر روی بستر شبکه فعال است و شما نیازی به سیم کشی جدید نخواهید داشت. در واقع با این روش هر وقت جابجا شدید هم نیازی نیست نگران جابجایی و سیم کشی مجدد باشید.

  • کنفرانس صوتی و تصویری

شما می توانید با کمترین هزینه با سیستم ویپ کنفرانس برگزار کنید.

  • هزینه کم و تسهیل در استفاده

شما فقط باید هزینه اینترنت بپردازید که البته انتقال صدا با این سیستم زیاد حجمی از بسته های شما کم نمی کند. همچنین استفاده از آن فقط نیازمند اتصال یک دستگاه با اینترنت می باشد.

مزایای سیستم ویپ

اما با خرید سرویس VOIP جوان تل چه امکاناتی برای ما ارائه می شود؟

  • تعدد شماره داخلی بدون ایجاد مشکل و محدودیت
  • دریافت پیام صوتی
  • ضبط تماس ها
  • امکان دریافت و ارسال فکس بدون دستگاه فکس
  • پاسخگوی خودکار
  • گرفتن گزارش به صورت دوره ای
  • امکان تنظیم ساعت اداری

ADS
ads

آموزش دانلود در اندروید : در اندروید بر روی لینک ها نگه دارید تا منو باز شود و گزینه Download link و یا Save link را بزنید.

مطالب زیر رو هم بهتون پیشنهاد میکنیم